I ve školním roce 2017/2018 se na naší škole uskutečňuje projekt mezinárodní spolupráce škol eTwinning. Nástupce loňského úspěšného projektu „National Parks - International Treasure” (1. národní cena v kategorii středních škol a gymnázií) nesoucí název „Practice Makes Perfect” realizují tentokrát žáci sekundy B se svými vrstevníky z Polska, Itálie a Španělska.

Název projektu, kterým je anglické pořekadlo, napovídá, že jeho tématem jsou právě anglická rčení (proverbs). Účastníci projektu se zabývají jejich překladem či ekvivalenty (vzniká čtyřjazyčný slovník), zamýšlejí se a diskutují nad jejich významem a rozpracovávají jejich myšlenky (vzniká elektronická kniha věnující se tématice vybraných rčení). Jelikož nejdůležitějším aspektem mezinárodních projektů je vzájemná komunikace, hrají i v našem projektu chaty a komunikace například v nástrojích Tricider, Learningapps, Answergarden velkou roli.

Společně s „hlavními” aktivitami projektu si žáci také vyměnili informace o Vánocích ve svých zemích při tvorbě adventního kalendáře, vytvořili komiksy na téma internetové bezpečnosti, probíhá soutěž o nejlepší logo a všichni očekávají, jaké další výzvy je při této první zkušenosti s mezinárodní spolupráci čekají.