Tím nejvýznamnějším činem je bezesporu záchrana lidského života. A absolventem, který převzal letošní ocenění za mimořádný čin je Radim Voňka z oktávy B.

Slavnostní setkání při příležitosti ocenění školních metodiků prevence a žáků Zlínského kraje za mimořádné úspěchy a výjimečné činy se uskutečnilo v sídle Zlínského kraje za účasti hejtmana Jiřího Čunka, radního pro školství Petra Gazdík a dalších představitelů kraje, města a školských organizací.

Radim Voňka z Gymnázia Kroměříž  a  Marek Dostálek ze Střední školy filmové ve Zlíně převzali  ocenění za statečné a rozhodné jednání. Oba jmenovaní žáci během dubnové noci zahlédli u čerpací stanice, jak přes silnici běží mladík v plamenech. Okamžitě zastavili a snažili se ho uhasit, poté mu strhli zbytky ohořelého oblečení, položili ho do stabilizované polohy, poskytli první pomoc a zavolali sanitku. Do jejího příjezdu Radim držel mladíka, který byl v šoku, na zemi a snažil se ho uklidnit. Následně byl mladík převezen helikoptérou na popáleninové oddělení do nemocnice.

Radima na ocenění navrhl Mgr. Josef Havela, ředitel Gymnázia Kroměříž.