Motivační dopis Lenky Milotové, studentky Gymnázia Kroměříž, se stal vstupenkou na IV. ročník hudební olympiády ČR, která proběhla o víkendu v Praze.

Přes dvě desítky mladých účastníků v kategorii 16–19 let rozehrálo souboje v několika disciplínách. Soutěžící provedli na veřejném koncertě vlastní skladbu, prokázali své znalosti v hudebně-teoretickém a poslechovém testu, soupeřili v sólovém zpěvu i intonačních a rytmických zkouškách.

Lenčina skladba pro klavír a zobcovou flétnu The Flow zaujala porotu natolik, že Lenka dostala nabídku svou skladbu předvést na červnovém slavnostním koncertě ve Valdštejnské zahradě Senátu Parlamentu České republiky. Spolehlivou partnerkou byla Lence Zuzana Poltoranosová, taktéž studentka kroměřížského gymnázia, která získala uznání poroty za vynikající hudební podporu právě v partu zobcové flétny.

Lenčiny komplexní hudební schopnosti a znalosti ohodnotila studentská i odborná porota zlatým pásmem a druhým nejlepším bodovým hodnocením ze všech účastníků. Lence i Zuzce děkujeme za reprezentaci školy a přejeme mnoho dalších úspěchů nejen na koncertních pódiích.