Ve čtvrtek 12.12.2023 jsme se my, žáci obou prim, vydali na školní předvánoční výlet do Hvězdárny a planetária Brno. Výlet jsme zahájili prohlídkou vánočních trhů v centru Brna. Vánoční atmosféra byla cítit na každém rohu. Většina z nás si něco malého koupila pro radost nebo k zakousnutí. Já i má kamarádka jsme neodolaly a koupily teplé a huňaté zimní svetry, ve kterých nám jen tak zima nebude a budeme se v nich cítit jako princezny.

Po prohlídce vánočně vyzdobeného města jsme se autobusem přemístili do planetária. Všechny ohromilo promítání ve 3D, se kterým byl spojen zajímavý výklad. Mě ohromily namrzlé schody, po kterých jsem sjela a narazila si kostrč. Na tento výlet budou mé naražené hýždě dlouho vzpomínat. Naštěstí mě u srdce hřeje nový červený svetr :-)

Apolena Bártová (PB)