V pátek 1. prosince vyrazila skupina studentů Gymnázia Kroměříž do Olomouce, kde reprezentovala školu na regionálním kole Evropského parlamentu mládeže (European Youth Parliament, EYP). Po teambuildingu, seznámení s dalšími členy jednotlivých komisí a zahajovacím ceremoniálu následovala tradiční "Eurovillage" s ochutnávkami pokrmů z různých evropských zemí. Naše gymnázium připravilo francouzský stůl, na kterém nechyběly domácí makronky, madlenky, briošky, croissanty, palačinky, špenátový quiche či jablečný koláč. O francouzské dobroty našich studentů byl velký zájem a některé zmizely během prvních dvou minut programu. V sobotu 2. prosince pak následovala práce v komisích, příprava rezolucí a panelová debata o budoucnosti současných profesí v době umělé inteligence. Mezi hosty byli Daniel Hastík, Pavel Rychlý a také moderátor ČT Martin Řezníček. Program EYP byl ukončen po nedělním valném shromáždění, na němž komise hájily své rezoluce. Studentům přejeme mnoho dalších úspěchů a cenných zkušeností, o které na EYP rozhodně není nouze.

Účastníci EYP byli Ema Vondrušková (Q. A), Oliver Dalziel (Q. B), Radek Mirvald (Q. B), Hynek Kvinta (6. A), Adéla Lukeszová (6. A), Karolína Šenková (6. A) a Valérie Grégrová (7. A). Jako samostatný kandidát jel do plzeňského regionálního kola i Jan Moser (6. A).