Rok se s rokem sešel a jako již tradičně proběhl na naší škole EYP day (neboli den Evropského parlamentu mládeže). Na akci se sešlo přes třicet studentů vyššího gymnázia a pod vedením předsedů (tzv. chairs) z řad zkušenějších studentů a absolventů předvedly jednotlivé komise skvělé výkony. Po teambuildingu začaly komise pracovat na svých rezolucích, které na závěrečném shromáždění úspěšně obhájily. Jednalo se o široké spektrum témat od kultury a vzdělávání přes otázku lidských práv a genderu až k umělé inteligenci a trhu práce.

Rozhodování o postupu do regionálního kola v Olomouci nebylo vzhledem k vyrovnaným výkonům jednoduché, ale předsedům se nakonec podařilo vybrat následující šestici delegátů: Adéla Lukeszová, Oliver Dalziel, Ema Vondrušková, Jan Moser, Valérie Grégrová a Karolína Šenková.

K náhradníkům pak byli zařazeni tito studenti: Hynek Kvinta, Radek Mirvald, František Foltýn.

Děkujeme všem účastníkům za příjemný den a budeme se těšit na příští rok.