V sobotu 6. října proběhla na kroměřížském letišti celodenní akce nazvaná Den uniformovaných sborů, kterou pořádá město Kroměříž, Biskupští manové z Kroměříže a Technické muzeum v Brně. A bylo se na co dívat a co obdivovat. Prostor letiště nabídl mnohem větší prostor pro kolovou i pásovou techniku, přilehlé pole umožnilo více dynamických ukázek. Největším tahákem ale letos byla historická letadla, která bylo možné obdivovat nejen na zemi, ale také v akci na obloze. Vzhledem k tomu, že hlavním organizátorem a hnacím motorem celé akce je náš kolega mgr. Evžen Petřík, nepřekvapí, že se jí zúčastnila i řada našich studentů - jednak jako zvídavých diváků, jednak jako pomocníků a v neposlední řadě i účinkujících. Část studentů sexty A se pokusila přenést v čase a vyzkoušet si, jak se cítili jejich vrstevníci v roce 1968, kdy do Československa vtrhla vojska Varšavské smlouvy. Jako doplnění běžných hodin dějepisu takových akcí jen houšť.