Naše škola se již po třetí účastnila týmové soutěže Chemiklání. Jedná se o mezinárodní soutěž, které se účastnili školy z celé naší republiky, ale také gymnázia ze Slovenska a polského Těšína.

Soutěž je tradičně zaměřena na přemýšlení a hledání řešení k zajímavým úlohám nad rámec středoškolské chemie. Proto jsme mohli během soutěže používat jakoukoliv papírovou literaturu a kalkulačku. Soutěž se týkala např. složitých organických syntéz, analytických výpočtů a fyzikálně-chemických vlastností plynů.

Letos se soutěže zúčastnily hned dva týmy z naší školy, jak v kategorii A (pro všechny středoškolské studenty), tak v kategorii B (pro studenty 1. a 2. ročníků SŠ).

Tým kategorie A ve složení žáků septim (Eliška Buzášová, Veronika Čírtková, Veronika Tranová, Jiří Dostál a David Loučka) skončil na pěkném 44. místě. V kategorii B jsme si kladli velmi vysoké cíle. Startovali jsme ve složení Rostislav Huňa 6.A, Pavel Hurdálek 6.A, Zuzana Kopčilová 6.A, Kryštof Kobliha 6.B a Ivo Řezníček Q.A. Rozehřívací lehké úlohy se nám sice nepovedly, ale paradoxně na těch těžkých jsme si to spravili a všechny své konkurenty bodově předběhly a obsadili 1. místo!

Za tento úspěch nás čekaly pěkné ceny v podobě hodnotných knih, elektroniky i partnerských programů s Univerzitou Pardubice.

Rostislav Huňa, 6.A